top of page
  • Facebook - Black Circle

Jak se říká, tak dlouho se po vydání knihy veřejně volá, až se najdeme my, kteří to udělají! :) Díky vám tak vznikne autorská i nakladatelská prvotina, doufáme že i audiokniha a knihobudka. Koupí každé knihy navíc podpoříte dobročinný projekt, který třeba nemá takové štěstí na fanoušky.

Na podzim 2020, v dobách těžkého covidu, se dala do pohybu skvělá parta lidí, kteří nemohli dělat to, k čemu jejich kariéra směřovala a řekli si, že chtějí pomoct na svět dílu, které baví český fejsbuk, zlepšuje image městským policistům a je, no, prostě vyjímečné.

Nezaměnitelné přepisy reálných událostí

Spojuje totiž něco živého, jedinečného a osobitého. Totiž literární a grafický um dvou bratrů takovým způsobem, který již ocenilo např. sdružení copywriterů Zlatým perem a veřejnost si jej zvolila jako blog roku Magnesia Litera.

Jméno autora možná neznáte, ale jeho blog/facebook s nezaměnitelnými přepisy událostí v malebném českém jazyce z města Přerova pravděpodobně ano.

Miroslav Komínek, strážník Městské policie Přerov, u které slouží přes 20 let, píše ve svém volném čase zápisy z akcí, které se skutečně staly, tak zajímavě, že mají stránky tamní Městské Policie na 25 tis. sledujících fanoušků a hned po roce psaní si vysloužil několik cen. Byl by tak hřích, nechat příběhy uzamčeny pod hromadou lajků v sterilním online prostředí.

Kdo za projektem stojí?

Jsme parta lidí z Pracovny, multifunkčního prostoru s coworkingem, kavárnou a jednou z největších bezplatných knihoven v ČR. Jsme lidé, kteří se nebojí a dělají věci jinak, po svém. Někdy si natlučeme, někdy zazáříme. Každopádně jsme se rozhodli na podzim v covidobě, že nemáme stejně tolik co dělat díky zavřenému podniku, a tak zkusíme sami vydat knihu právě z blogu Městské policie Přerov.

Na co se vybrané peníze použijí?

Na vydání knihy = tedy přípravu, zaplacení nákladů s tiskem a distribucí knihy a provozu Pracovny a lidí, kteří na díle rok usilovně pracovali a připravovali ji.

5 % částky z každé prodané knihy přes Donio půjde na vybraný dobročinný projekt/projekty, který během kampaně společně s autorem vybereme. Ne každý má totiž štěstí na tak skvělé fanoušky a tak chceme dát z každé prodané knihy něco těm, kdo potřebují každou korunu.

(v roce 2022 jsme pro samoživitelku s čtyřmi dětmi z Přerova, kterou jsme společně vybrali, zakoupili 3 patrovou postel, matrace a povlečení v celkové hodnotě 25 tis Kč.)

bottom of page